Początki firmy sięgają 2012 roku. Od tego czasu związani jesteśmy z jednym z podkarpackich laboratoriów farmaceutycznych, w których technologia produkcji suplementów jest zgodna z najwyższymi normami HACCP i GMP. Dzięki tej współpracy możemy z całym przekonaniem, co do jakości i czystości, przekazać w Państwa ręce nasze produkty. Obserwując dynamicznie rozwijający się rynek suplementów diety zauważyliśmy, że w produktach zawsze czegoś brakuje. Przeważnie jest to kompromis skład vs. cena. Bardzo dobre produkty mają ceny, które nie pozwalają większości z nas na ciągłe stosowanie, gdyż zabierałyby znaczną część budżetu na zdrową dietę. Natomiast skład tańszych suplementów jest zbyt ubogi ilościowo (nie znaczy jakościowo), co z kolei powoduje konieczność zwielokrotnienia dawki do uzyskania zamierzonego efektu - czyli efekt finansowy ten sam. Po drugiej stronie znajdują się suplementy, w których skład jest zbyt skomplikowany, składniki wzajemnie się wykluczają lub ich skład podyktowany jest aktualną „modą żywieniową”. Myślę, że wszystkie osoby czytające ten tekst mają przed oczami niektóre z reklamowanych w telewizji i prasie magicznych „specyfików”. Mając na uwadze powyższe fakty podjęliśmy w firmie decyzję o stworzeniu linii suplementów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego czy ma obniżoną odporność, niedobory żywieniowe, cierpi na brak energii, zawodowo/amatorsko uprawia sport czy jest wegetarianinem/weganinem. Niektóre suplementy reklamowane są jako leki (mają przeprowadzone badania kliniczne), ale pamiętajmy nie jesteśmy chorzy, my chcemy uzupełnić niedobory wynikające z diety i życia codziennego, a nie leczyć się.

      W różnych okresach roku (i naszego życia) zapotrzebowanie na poszczególne witaminy, mikroelementy, makroelementy i ważne składniki odżywcze jest zróżnicowane. Wystarczy, że do obecnej diety, wieku i stylu życia dopasujemy odpowiednio suplementację, a poczujemy jak można efektywnie funkcjonować w każdych warunkach (stres, praca,treningi, złe warunki pogodowe itp.).W produkcji naszych suplementów skupiliśmy się na jakości i dopracowanym składzie umożliwiającym każdemu znalezienie czegoś dla siebie, zarówno pod kątem rodzaju niedoboru jak i dostosowania dawki.

      Wszystkie suplementy produkowane są zgodnie z normą HACCP czyli systemem kontroli żywności polegającym na kontroli wszystkich procesów jakim poddawana jest żywność, identyfikowaniu ryzyka i zapobieganiu problemom związanym z jakością zdrowotną poprzez stosowanie metod kontroli oraz monitorowania punktów uznanych za krytyczne w prowadzonych procesach, istotnych dla zdrowia konsumenta. Drugim systemem zgodnie z którym produkujemy suplementy jest GMP Codex Alimentarius. Jest to metoda produkcji zgodna ze standardem farmaceutycznym (Good Manufacturing Practice) w oparciu o Kodeks Żywnościowy (Codex Alimentarius) i oznacza szereg zarówno ogólnych jak i szczegółowych standardów zapewniania bezpieczeństwa żywności. Jego celem jest ochrona zdrowia konsumenta oraz gwarancja stosowania uczciwej praktyki w branży żywnościowej. Żywność wprowadzana na rynek lokalny, czy też wysyłana na eksport musi być bezpieczna i dobrej jakości.

Spełniając te normy dostarczamy Państwu produkty dobre, sprawdzone i bezpieczne.

 

Pozdrawiamy,

Clean Labs.